2 Ağustos 2016 Salı

Bay Mükemmel Serisinin Yazarı Aşkın ile söyleşi

Merhaba; Bu ayın ilk konuğu Wattpad’in sevilen serilerinden Bay Mükemmel ve Soğuk’un yazarı @asknnur


Sevgili @asknnur söyleşiyi teklifimi kabul ettiğin için çok teşekkür ederim…
Ne demek canım ilk söyleşimin sahibi oldun. Bana böyle bir fırsat tanıdığın için asıl ben sana teşekkür ederim.


1- Asknnur kimdir önce seni tanıyalım…
İsmim Aşkın Nur. Aşkın’ı kullanıyorum. Çanakkale’liyim ve memleketime aşığım diyebilirim ama iş sebebi ile maalesef ki İstanbul’da yaşıyorum. 23 yaşındayım 3.5 senelik evliyim. Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı ve Açık öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi mezunuyum. Hem ev hanımı hem iş kadınıyım J


2- Asknnur yazmak dışında neler yapar?
Ev ve iş hayatından arta kalan zamanlarda kitap okuyorum tabi ki. Ama bilgisayar oyunlarını da çok severim hatta bazen kendimi fazla kaptırdığım bile olur. J Ayrıca fantastik temalı yabancı dizileri, filmleri izlemeye de bayılırım.3- Okumayı sevdiğini biliyorum belli bir tarz mı okursun yoksa ne bulsam okurum diyenlerden misin? (Şiir, Felsefe ve Psikoloji okuyamam ben mesela)
Ne bulsam okurum tarzı bir insan değilim açıkçası fazlasıyla seçiciyimdir. Okumaya çok erken başlamadım maalesef benim okumam lise zamanlarına denk geldi ondan öncesi için çok üzgünüm… L En sevdiğim türler Fantastik, Tarihi Kurgu ve tabi ki benimde yazdığım tarz olan erotik romanlar. Kişisel gelişim tarzı kitapları ve aşırı aşk içeren kitapları okurken sıkılıyorum ama yine de elimden geldiğince farklı tarzlar da okumaya çabalıyorum.4-Kitaplarını okumaktan en keyif aldığın yazarlar kimlerdir?
Tarihi kurgu alanında benim için vazgeçilmez Philippa Gregory onun tüm kitaplarını okudum ve her birinde aynı heyecanı keyfi aldım.
Fantastik alanda P.C. Cast özellikle o fantastik dünyaya romantik duygular ve tutku katması olağanüstü.
Onun dışında R.K Lilley, Sylvia Day’in kitaplarını da çok beğeniyorum hem benim tarzım olduğu için hem de beni dünyalarına çekmeyi başardıkları için.
Birde yeni keşfettiğim ama müptelası olduğum bir yazarım var. Aleatha Roming…
Türk yazarlar arasından da birinciliğimi Fatih Murat Arsal’a veriyorum. (Farkındayım aşk kitaplarını sevmiyorum dedim ama Fatih Murat Arsal tüm kitaplarında çok dengeli heyecan, aşk, tutku uyumunu çok güzel yakalıyor.)5- Başucu kitapların var mı? Varsa hangileridir.
Başucu kitabı diyemem ama benimde ‘’En’lerim’’ var…
Bana okumayı sevdiren roman Stephenie Meyer’in Alacakaranlık serisiydi. Beni okumaya âşık etmiş ve sonrasında doyumsuzca okumama neden olmuştu.
Aimee Carter’in Tanrıça serisi beni benden almış uyku nedir bilmeden bitirene kadar okutmuştu.
Birde Pepper Winters’in Tess’in Gözyaşları kitabı şahaneydi…6- Wattpad de okuduğun ve önerebileceğin hikâyeler var mı?
Bildiğin gibi ben biraz hızlı bir yazarım iki hikâyeme de iki günde bir bölüm yazıp paylaşıyorum onun dışında bir işim ve ilgilenmem gereken bir evim var. Bu sebeple platform içinde ki kitaplara pek vakit ayıramıyorum.7-Yazma serüveninden bahseder misin? 
Benim yazma serüvenim daha yeni başladı. Ocak ayında yazmaya başladığım Mükemmel serisinin ilk kitabı Mükemmel Sapık ile yazmaya adım atmış oldum. İlk kitabım olduğu için biraz esinlenme işi oldu. Kitapları okurken birden ben de yazabilirim diye düşündüm. Tabi birde işin hayal boyutu var çok ileri derece de hayalperestliğim beynimden dışarı taşmak istemiş olabilir... J8- Wattpad’e yazarken istediğin okuyucu kitlesine ulaşamamaktan ya da insanların seni anlamamasından korktun mu?
Ben yazmayı sevdiğim için yazıyorum bana bir tür arınma sağlıyor ve hafifliyorum. Hem gerçek dünyadan bir süreliğine uzaklaşmama yardımcı olurken hem de hayallerimin içine giriyormuş daha elle tutulur bir boyuta taşıyormuş gibi hissediyorum. Bu yüzden okuyucu kitlesi beni korkutmadı hatta şu an beklediğimden, tahmin ettiğimden çok daha fazla okuyucum var bu beni şaşkınlığa uğratıyor. Sonuçta ben erotizm kategorisinde yazıyorum ve herkesin bildiği gibi bizde böyle şeyler ulu orta yazılmaz, konuşulmaz, dile getirilmez. Fazla cesur davrandığımı düşündüm başlarda çünkü kitabım hiç okunmuyordu sonradan bir baktım ki ben cesaretimi sürdürüp yazdıkça insanlar okumaya başladı. Anlaşılmamak konusu da beni korkutmadı çünkü benim yazdığım tarz romanlar görecelidir. Herkese göre zevkler, tercihler değişebilir bunun bilincindeydim eleştiri almadım mı çok aldım ama sonuçta benim yazdıklarımı seven cesaretli yüzlerce okuyucuya da ulaştım.9-Bay Mükemmel birçok okurun için “Elli ton serisine” benziyor ama ben senin o seriyi okumadığını biliyorum… Yazarken nereden esinlendin
Evet, bu beni bir dönem çileden çıkarmıştı. Bu tarz da yazılmış bir sürü roman ve çekilmiş filmler var ama ön planda olan Grinin elli tonu olduğu için ona benzetildi. İlk kitabımdı bir yerlerden başlamak için esinlenmem gerekiyordu bunun da kötü bir şey olduğunu düşünmedim. Kimsenin cümlelerini, kurgusunu falan çalmadım sonuçta konusundan ilham alarak yazdım. Mükemmel serisi için açıkçası Uçuşta serisinden fazlasıyla esinlendim beni çok etkilemişti. Onun dışında Crossfire serisi de tabi katkıda bulunan seriler arasındaydı. Mükemmel Sapık’ın başlarında elli ton eleştirisini aldım ama sonlarına doğru okuyucularım farklılığı gördüler.
Bu arada ben Grinin elli tonunu yeni okuma fırsatı yakaladım. Bu konu ile ilgili okuduğum kitapların hepsinin birbirine benzediğine kanaat getirdim. Elli tonun tek avantajı filmi olmuş olabilir.10- Alp ve Nazenin iki yaralı ruh bir birlerini iyileştirebilecekler mi yoksa daha fazla yaralayacaklar mı?
Alp, Nazenin’i ilk kitapta çok yaraladı ve şimdi o yaraları sarmak için büyük bir mücadele içinde. Alp Nazenin’den ayrı kaldığında çok acı çekti bunu hep birlikte gördük bu acı ona yeterli gelmiştir diye düşünüyorum. Bundan sonra Nazenin’i kaybetmek istemeyecektir. Nazenin’in ise sorunlu bir geçmişi var bu onları ikinci kitapta biraz etkileyebilir. Ben onların çok güçlü bir çift olduğuna inanıyorum sorunlarının üstesinden gelmelerini sağlayacak tek güç birbirlerine karşı olan dürüstlükleri olacaktır. Tabi dürüstlüğü seçecekler mi? Bunu ilerleyen bölümlerde göreceğiz.11- Bunu sana da yazmıştım ikinci kitabı okurken hüsrana uğrayacağımdan emindim ama aksine hikâyeyi Alp’in ağzından o kadar güzel anlatmışsın ki şimdi geçmişi Alp’in ağzından okuyabileceğimiz bölümleri heyecanla bekliyorum.
Peki, sen de duygularını Alp olarak aktaramama korkusu oluşmadı mı?
Açıkça söylemem gerekirse Bay Mükemmel beni inanılmaz korkutuyordu. Bir erkek ağzından kitap yazmak çok zordu. Tecrübeli yazarlar arasında bile hüsranla sonuçlanan örnekleri olabiliyordu. Ama laf ağzımdan bir kere çıkmıştı sözümden de dönmek istemedim. İlk yazmaya başladığımda Alp’in kimliğine büründüğümü hissettim bütün hislerini içimde yaşadım ve duyguları bana geçmişti sanki. Sonrası ise kolaylıkla geldi hem ben keyif aldım hem de Alp çok gizemli ve hislerini belli etmeyen bir karakter olduğu için okuyucularım keyif aldı.12-Yazdığın bölümlerden dolayı tepki almaktan korkmadın mı?
Ben biraz aşırı bölümler yazıyorum özellikle erotik sahneleri fazla ayrıntılı anlatıyorum ama bu o türün getirisi. Romantik aşktan çok çiftler arasındaki o ihtirası, şehveti, tutkunun gücünü seviyorum. Tepki almaktan korktum açık söylemek gerekirse çünkü bunlar ayıp kategorisinde değerlendiriliyordu. Bu beni vazgeçirmedi tabi aşırılıklarımı sürdürmeye devam ettim. Başlarda çok kötü mesajlar alsam da sonradan insanlar benim yazdıklarımı benimsedi nede olsa cinsellikte hayatın gerçeklerinden.13- Gelelim Nikolay ve Zaina ya farklı bir kurgu başlama serüvenini anlatır mısın?
Nikolay ve Zaina… Yazmaktan aşırı keyif alıyorum. Diğer kurgumun yanında fazla farklıydı ve birden bire başladım. Buradan garip bir itirafta bulunayım mı? Ben bu hikâyeyi rüyamda gördüm. J Tabi tüm hikâyeyi değil sadece konu birden rüyamın içinde canlandı sabah kalkar kalkmaz onlara hayat vermek istedim birkaç not aldım. Biraz araştırma yaptım ve başladım… Bu çiftim biraz daha romantikti romantik bölümleri yazarken hep zorlanacağımı ya da romantik olmayacağını düşünüyordum ama aldığım mesajlar bana aslında çokta odun bir insan olmadığımı gösterdi ben istediğimde romantik şeyler de yapabiliyordum sanırım. J14-Soğuk Rusya’da geçiyor daha önce gittin mi yoksa Google sağ olsun mu diyorsun…
Rusya’ya hiç gitmedim. Google ve okuduğum birkaç klasik roman sağ olsun diyorum. J


15- Aslında hikâyenin başlangıcı sanırım Suriye (bu benim tahminim). Şimdi Rusya ve Amerika da daha gezeceğimiz yerler olacak mı?
Ülke ismi vermek istemiyorum çünkü bunlar eleştiriye beni çok açık bırakır. Ama ilk yazdığım zaman aklımda Mısır’ın darbe dönemi canlandı yola oradan çıktım.16- Timur’un hikâyesini yazacak mısın?
Başta hiç böyle bir planım olmasa da (malum Timur ilk kitapta pek sevilmeyen bir karakterdi.) Bay Mükemmel’de yükselişe geçti. Timur şuan merak ediliyor istek alıyor bende Mükemmel Serisinin üçüncü ve son kitabını Timur için yazacağım. Onun dominantlığının yanında ki yumuşacık ve yaramaz kalbini sizlere sunacağım.
17- Her iki hikâye de mutlu sonla bitecek mi? Özellikle SOĞUK…
Hım… J Kapıyı tam açmadan aralık bırakarak cevaplayacağım tatlım bu soruyu. Ben acıdan, üzüntüden sonra gelen mutluluğu severim…18- Araf serisi ne zaman başlıyor… Biraz bize HIRÇIN ı anlatır mısın?
Araf serisini yazmaya devam ediyorum ve her şey kafamda oturmadan yayınlamayacağım büyük bir ihtimal Soğuk kitabımın finalinden sonra gelebilir sıkı bir çalışmanın ürünü olmasını istiyorum.
Rock yıldızları ile ilgili yazılmış romanları çok sevmeye başladım daha yeni keşfettiğim bir tür çok sıcak, tutkulu ve eğlenceli… Bende böyle bir şey yapmak istedim. Rock müziği de çok severim özellikle 80’ler Rock favorimdir. O popüler tüm kızların sevgilisi yasakların peşinde koşan yaramaz Rock yıldızlarının dünyasının kapılarının ardına bakacağımız bir seri olacak.
İlk kitabı Hırçın ise dünyaca ünlü Rock grubu olan Araf’ın üyelerinden kırık kalpli solist Luke King ve çocukluğundan beri tek hayali ünlü bir Rock yıldızı olmak olan Luz’un arasında ki o hırçın duyguları ele alacağım. Bu hikâyemde geniş bir karakter ağı var. Yani kalabalık bir kitap olacak iki üç kişi arasında değil tamamen bir Rock grubu arasında ki iletişimi göreceğiz. Psikolojik durumlara değinmeyi seviyorum diğer iki kitabımda da bol bol psikolojik durumlar, çıkarımlar vardı. Bu hikâyemde aynı şekilde olacak sorunlu karakterlerimizin birbirlerinin sorunlarını nasıl çözdüğüne yaralarını nasıl sardığına şahit olacağız.19-Bir gün yazdıklarının kitap olmasını ve okuyucuyla buluşmasını ister misin?
Bu bizim platformda ki herkesin hayalidir herhalde. Başta bu amaç ile yazmaya başlamamış olsam da tabi herkes gibi yazdıklarımı kitap olmuş bir şekilde görmek, onları kitapçılarda bulmak ve benim hayal dünyamın daha büyük kitlelere ulaştığını bilmeyi çok isterim.20- Blog takipçilerime ve okuyucularına son sözün nedir…
Bana bloğunda yer ayırdığın için çok teşekkür ederim. Bu benim ilk söyleşimdi ve inanılmaz keyif aldım.
Okuyucularıma da senin çilek kokan bloğunun üzerinden çok teşekkür ediyorum. Ben zor bir şey yaparak yetişkin romanları yazıyorum onlarda cesurca beni takip ediyor, yorum yazıyor, yaptıklarımı sevdiklerini dile getiriyorlar. Ben kitaplarıma yazılan her yorumu, her mesajı ayrı ayrı okuyorum ve hepsini cevaplamaya çalışıyorum bunu yaparken de çok keyif alıyorum. Her okuyucumun benim için değeri çok büyük çünkü onlar olmadan benim hayallerim sadece bir kalabalıktı şimdi ise birer mutluluk, heyecan kaynağı.
Sevgili ASKNNUR, Yolun açık, hayallerin gerçek olsun…

Sevgiler Çilek Kız15 yorum:

 1. Çok keyifliydi tatlım bana bloğunda yer verdiğin için tekrar teşekkürler. İlerde bu sevimli bloğunda benim kitaplarımı okuyup yorum yaptığını görmek dileğiyle... <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim içinde çok keyifliydi... Ünlü bir yazar olduğunda ilk söyleşini benimle yaptığını söylersin... Umarım yazdıklarını kağıt kokusu ile okuyabiliriz...

   Sil
 2. İçten, samimi, sıcacık bir söyleşi olmuş. Tüm hayallerin gerçekleşmesi dileğiyle, başarılar diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım :) <3 Herkesin her hayalinin gerçekleşmesi dileğiyle...

   Sil
  2. Yemin raflarda yerini aldığı gün ilk söyleşini benimle yapacaksın Aslımmmm

   Sil
 3. Bay Mükemmel Sapik okumadigim kitaplardan biri, sanirim bu söylesiden sonra bu durum degismeli :)

  YanıtlaSil
 4. Sevdiğim yazarı yakından tanıdım çok sevindim çok güzel olmuş teşekkürler Yasemin.

  Bende sylvia Day ve f. M.Arsal in kitaplarını seviyorum senide seviyorum aşkın ����

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha canım benim ♡♡♡ benim tatlis okuyucularim bende sizleri çok seviyorum

   Sil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. Hadi bakalım... Alanında okuyacağım ilk Türk Yazar olacaksınız Aşkın hanım.. Zira aynı yazarların okuyucusuyuz. Aynı türleri seviyoruz.. merakla okuyacağım :)

  YanıtlaSil