1 Mart 2018 Perşembe

Kitap Dedikoducuları Adminleri...

Merhaba,
Mart Ayının konukları bir değil, iki değil, üç değil tam 6 tane bir birinden tatlı kadın. Kim mi bunlar? Tabii ki Kitap Dedikoducularının adminleri.

Hanımlar öncelikle söyleşi talebimi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim... Tabii ki kabul etmeme gibi bir şansınız yok. Ah bir kabul etmeseydiniz bende grupta çirkeflik yapsaydım… 

İlknur Çiloğlu;
Eltişim ister de, biz kabul etmez miyiz?

Sevgili Adminciğim, Blog takipçilerime kendinden bahseder misin?
Aydan Demir;
Doğma büyüme Adanalıyım, Adana’da yaşıyorum. Evli üç çocuk annesiyim. İki kız bir oğlum var. Büyük kızım üniversitede, oğlum lisede, küçük kızımda ortaokulda okuyor. Kendi aile şirketimizde çalışıyordum babam ve ağabeylerimle birlikte, üçüncü çocuktan sonra bıraktım arada sırada ihtiyaç olduğu zamanlar gidiyorum. Eşim de Mimar serbest olarak kendi işini yapıyor.

Elif Eser;
 
20 yıllık evli iki çocuk annesiyim. Üniversite sınavına hazırlanan 18 yaşında oğlum ve 6.sınıfa giden kızım var. Yüksekokul mezunuyum.10 yıldır beyaz eşya fabrikasında çalışmaktayım.

Fatma Vural Eminoğlu;
1976 Sakarya Doğumlu evli, mutlu, çocuklu, asabi tansiyonu inişli çıkışlı kendi halinde bir kadınım. Özel bir şirkette mali ve idari işler müdürüyüm…(çok sıkıcı)

Hidayet Yiğitalp;
Hidayet Yiğitalp 27 yasında terazi burcu bekâr bir ev kızı. Annesinin evde kalmışı, babasının baş belası arkadaşlarının 1 numaralı kankitosu… Bu dünyanın en muhteşem dişisi (kendimi övmek gibi olmasın ama çok güzelim. Ben dünyanın en güzel kadınları arasında açık ara farkla birinci olurum) Sonracığıma bu güzel hanım aynı zamanda el sanatları öğretmeni öğrencileriyle tasarım yapmayı çok sever onlarla gıybetin dibine vurur ama gıybette 1 numaralı arkadaşım hacıdır. (Kendisi babam olur) bir gün organizasyon şirketi kurmak ve işinde en iyisi olmak isteyen biriyim. Kitap okumaya âşık deli gibi kitap alan birisiyim ama annemden terlik yiyorum bu yüzden kadın bıktı benden. Böyle sessiz olduğuma bakmayın grupta. Ben çok fenayımdır aslında arkadaş ortamında lakabım egoisttir. Yaşam felsefem dünyaya bir kez geliyoruz o yüzden kimsenin seni üzmesine izin verme. Kendimi seviyorum ve özgüveni yüksek biriyimdir. Azcıkta cadalozumdur.

İlknur Çiloğlu(Eltişim);
Kesinlikle çok zor bir soru eltişim… Acaba ben kimim? Mavi sever, kitap okumaya seven, sıradan bir kız diyebilirim sanırım.


Şükran Beyaz;
Şükran Beyaz... 38 yaşında  Evli iki genç bireyin annesi Sosyoloji mezunu ama kamuda yaptığı iş hemşirelik (ameliyathane hemşiresi)... Çok söylenecek bir şey yok aslında hayat hepimize roller biçmiş bizde bu rolleri hakkıyla oynamaya çalışıyoruz. Ama yetenekliyiz ama değiliz ara sıra boyumuzun ölçüsünü alınca belli oluyor halimiz


Bize bir gününü anlatır mısın?
Aydan Demir;
Sabah 6.30 da güne başlarım. Çocuklarımı ve eşimi yolcu edip telefonumu elime alıp günaydın mesajlarımı yazıp Dedikoduculara bakar,  paylaşımlara cevap verip rutin ev işlerimi ayarlar. Çocuklarımı okuldan alır etüte bırakırım daha sonra tekrar onları alır eve geliriz. Yani anlayacağınız çocuklarımın peşinde koştururum. Bir pazar günü hariç her günüm böyle tabi aralarda dostlarımla kahvemi içer sohbetimi yaparım. Gece kitabımı okurum.

Elif Eser;
Vardiyalı çalışıyorum ama genellikle güne 06.20’de güne başlıyorum. Hem kızımı okula hazırlıyorum hem de kendim işe hazırlanıyorum. Sabah 08.00 de işe başlıyorum. Gün içinde fırsat buldukça grup paylaşımlarına bakıp yorum yapmaya çalışıyorum. Akşam 17.00 gibi eve geliyorum ev işleri kızımın dersleri derken gece oluyor. Sonra kitap okuyup gruptaki paylaşımlara bakıyorum.(Günün en dinlendirici saatleri benim için)

Fatma Vural Eminoğlu;
Sabah 6.45 alarm sesi ile güne merhaba derim. Rutin haftanın 6 günü sabah 8.00 – 18.00 arası yoğun bir iş temposu ile çalışmaya çalışırım. Diğer zamanlarımda da çok ev kadını kimliğim olmadığı için gez-toz hayat felsefesi ile rüzgâr beni nereye götürürse oraya uçarak giderim.

Hidayet Yiğitalp;
Benim bir günüm nasıl geçer? Çalıştığım dönemde sabahları erken kalkarım genellikle bir gün öncesinden neler yapacağım bellidir.  İşe giderim en büyük tutkum takı yapmak ama maalesef KPSS yüzünden tüm hobilerimden vazgeçtim onları bir süreliğine rafa kaldırdım. Sadece ders çalışıyorum bu ara bide geceleri uykumdan feragat edip biraz kitap okuyorum anlayacağınız çok monoton geçiyor benim günlerim

İlknur Çiloğlu(Eltişim);

Kitap okuyarak güne başlayıp, dizi izleyerek günü bitiriyorum. (Kışın dizi izlerken, örgü örmek de favorim.) Arada iş, kurs, gezme de olmuyor değil tabi ama genelde böyle.

Şükran Beyaz;
Şükran'ın bir günü nasıldır sorusu... Benim bir günüm bir güne denk gelmez. Çünkü nöbet usulü çalışıyorum. Bazen gündüz mesaiye giderken sabaha küfürler yağdırıyorum bazen geçmeyen geceye isyanlar. Ama şunu bilmeni isterim ki, söz konusu gezmek, kitap okumak, fotoğraf çekmek, muhabbet etmek olunca fırsatları asla kaçırmam. Zaman bulur bunları yaparım 

Bu Adminler neler okur?
Aydan Demir;
Ruhuma hitap eden kitapları okurum. Aşk, gerilim, polisiye, tarihi kurgu, tarihi, Dünya ve Türk edebiyatı klasiklerini severek okurum.

Elif Eser;
Genellikle Romantik, Fantastik... Arada sırada tarih, polisiye okuyorum. Ama senin de dediğin gibi ‘Gri olan hayata inat pembe okuyorum’ çünkü huzur buluyorum.
Fatma Vural Eminoğlu;
Ruh halime göre genelde seçimlerimi yaparım ama en çok Aşk-polisiye tür olarak… Ama çok iyi okuyucu olduğumu sanmıyorum. Grupta ay sonu okunanlar paylaşılınca kıskançlık krizlerine giriyorsam çok okumuş olmuyorum demektir.

Hidayet Yiğitalp;
Öncelikle bildiğimi okumakta number wanım; sonrasında Tarihi kurgu(historial) favorimdir yaşasın Judith McNaught ve Julie Garvood,  Jennifer Royce bu yazarların yazdıklarını gözüm kapalı alır okurum…

İlknur Çiloğlu(Eltişim);
Ben, beni saracak her kitabı okuyorum. Ama gerilim ve polisiye kesinlikle favorim… Sırayı tarih kurgu ve aşk kitapları takip ediyor.

Şükran Beyaz;
 Çok iyi bir okuyucu olmayabilirim. Çünkü öyle bir ayda bir sürü kitap okumam  Aslında her şey okurum, bazen sosyolojik bir inceleme, bazen aşk romanı, bazen de psikolojik roman, kişisel gelişimden tut siyaset her şey okurum. Ama çoğunlukla öykü severim. Tarık Tufan, Alper Canıgüz, Murat Menteş, Selahattin Yusuf, Nazan Bekiroğlu, Aslı Erdoğan, Cihan Aktaş, Fatma Barbarosoğlu, Firuzan, Latife Tekin, Ayfer Tunç, Nermin Yıldırım, Barış Bıçakcı bunlar günümüz ve çağdaş edebiyatta takip ettiğim Türk yazarlar. Popüler kitaplar da okurum. Çok sevdiğim canım yazarlar dediğim muhabbetim olan Güneş Demirel, Zeynep Saraç, Nehir Erdem, Müjde Albayrak, Mehtap Soyduruçiçek, Selvi Atıcı, Meral Kır daha bir sürü var yani.


Herkesin okuması gerektiğini düşündüğün 3 kitap hangisidir?
Aydan Demir;
Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk
Sefiller- Victor Hugo
Bin Muhteşem Güneş -Khaled Hossein

Fatma Vural Eminoğlu;
Sefiller - Victor Hugo
Sol Ayağım- Christy Brown
Kelepçe – Canan Tan

İlknur Çiloğlu(Eltişim);
Yeşil Yol – Stephan King
Tess Gerritsen – Yörünge
Victor Hugo - Sefiller

Şükran Beyaz;
Bu soruya dört kitap eklemek istiyorum 
Nar Ağacı Nazan Bekiroğlu 
Doğudan Uzakta Amin Maaluf
Kırkyedililer Firuzan 
Hiçbir Yer Fatma Barbarosoğlu Bu adminin başucu kitabı var mı? Varsa hangisi (Birkaç tane olabilir)
Elif Eser;

Başucu kitabım ve yaşam biçimim NUTUK

Hidayet Yiğitalp;
Aslında tüm kitaplarım benim için önemlidir ama Judith McNaught yazdığı tüm kitaplar benim için çok kıymetlidirler onları okumaktan asla bıkmam

Hanımlar asla okumam dediğiniz bir tarz var mı?  
Aydan Demir;
Fantastik okumuyorum özellikle vampirli hiç tarzım değil dünyamıza ait olmayan hayal ürünü olanları sevmiyorum.
Elif Eser;
Kesinlikle korku ve gerilim okuyamam
Fatma Vural Eminoğlu;
Asla asla demem…

Hidayet Yiğitalp;
Felsefe, Ensest, Klasikler, birde +35 tarzında yazılmış kitapları asla okumam

İlknur Çiloğlu(Eltişim);
Psikoloji ve felsefe sanırım…

Şükran Beyaz;
Asla okumam dediğim bir tarz yok. Güzel ve akıcı yazılan her şeyi okurum çünkü bence kitaplar evrenseldir. Herkes her şeyi okuyabilir bence. Okumaktan bıkmam dediğiniz yazarlar kimlerdir?
Aydan Demir;
Judıth Mcnaught, Julie Garwood, Tess Gerritsen, Stefan Zweig, Nevra Karataş, Zeynep Saraç, Ayşegül Çiçekoğlu, Sinem İşler Meral Kır, Nazlı Ozan, Aslı Karabulut, Burcu Büyükyıldız, Nehir Erdem şu an aklıma gelenler
Elif Eser;
Bu biraz uzun bir liste  Nehir Erdem, Ayşegül Çiçekçioğlu,  Alev Eleyan, Fatih Murat Arsal, Lale Sarhan, Fatma Erdek, Güneş Demirel, Debbie Macomber, Aynil Beylik Değişmez, Lemariz Müjde, Meral Kır, Zeynep Işıklar, Alyssa Day, Özge Erkin, Öykü Odabaş, Sherrılyn Kenyon, Kresley Cole aklıma gelenler bunlar.
Hidayet Yiğitalp;
Fatih Murat Arsal, Nehir Erdem, Ayşegül Çiçekoğlu, Asude, Güneş Demirel, Meral Kır, Müjde Aklanoğlu, Jennifer Royce, Judith McNaught, Julie Garvood,  Öykü Odabaş… Şu an sadece bunlar aklıma geliyor aslında güzel yazan her yazarı okurum

İlknur Çiloğlu(Eltişim);
Ama bunu yaz yaz bitmez ki. Çoook var…
Tess Gerritsen başta geliyor kesinlikle. Dan Brown, Cristophe Grance, John Verdon, VI Keeland, J.A. Redemerski, Debbie Macomber, Zeynep Saraç, Nevra Karataş, Nazlı Ozan, Rita Hunter, Zeliha Eren, Selvi Atıcı, Nehir Erdem, Meral Kır, Jennifer Royce, Nazmiye Sümer, Ayşegül Çiçekoğlu, Seda Özerbay, Fatih Murat Arsal… Şimdilik aklıma gelenler

Şükran Beyaz;
Aslında çok yazar var yukarıda da bol bol konuştuk. Okumak engin bir deniz onun için her şey okunur her yazar özeldir Bu admin Wattpad de okuyor mu?
Fatma Vural Eminoğlu;
Çok sık olmasa da okuyorum… Özellikle takip ettiğim güzel hikâyeler var. Kesinlikle kitap olmayı hak ediyorlar. 
Hidayet Yiğitalp;
Okuyorum ama eskisi gibi değil çok nadir bakıyorum

İlknur Çiloğlu(Eltişim);
Sonu mutsuz olmamak şartı ile aşk hikâyeleri önceliği alıyor. İçinde gizem de varsa değmeyin keyfime. Birde eğlendiren, güldüren kitapları tabii ki...  Hep dram nereye kadar değil mi?

Şükran Beyaz;
Wattpad okudum arada okuyorum da Öyle Wattpad kitapların küçümseyen bir dünyam yok. O platformda bir sürü arkadaşım dostum oldu. Bence amacına uygun kullanılırsa aslında harika bir paylaşım platformu ama bizim toplumumuz da her şeyin cılkı çıkıyor malum bu da aynen öyle oldu


Aydan iyi bir Wattpad okuyucusu ve yorumcusu biliyorum. En beğenerek okuduğun hâlâ arada açıp okuduğun kitap var mı? 
Şu an fazla vakit bulamıyorum ama Nevra Karataş’ın kitap olarak beklediğim Doğu’nun İncisi, Ateşten Gökyüzü, Aslı Genç Gürışık’ın Kara Yazım, Sinem İşler’in Emrin olur, Okuyucuuuu’nun Özgür’e tutsak, Beaslove’un Mia,  Seda Özerbay’ın Heves, Semra Urlu’nun bitmesine rağmen arada açıp okuduğum ve kitap olarak ta okumak istediğim Hatıran Yeter.  İyi bir yorumcu olmamın nedeni emeğe saygı ve yazanı yüreklendirmek diyorum.


Bize wattpad’de önerebileceği hikâyeler var mı? 
Fatma Vural Eminoğlu;
www.askiariyorum.com -  Ysmn978 (Burada gözlerinden kalpler fışkıran bir ben)
Aşkın Umutlu Ezgisi -  AslimAk
Vahşi – TCSelviAtc
Çatlasın Düşmanlar – askyakarmi

Hidayet Yiğitalp;
Of isim hafızam çok kötüdür benim hikâye adı veremem ama takip ettiğim kişileri söyleyebilirim.
 Yasemin Yaman(mermarid), Aslıhan Akagöz, Semra Urlu, Kübra Oktay, Şeyma Demir,  Mehtap Soyuduru Çiçek, Aşkyakarmi, Rukiye Kayaarslan, Nehir Erdem Ayşegül Çiçekoğlu… Bu kişileri takip ediyorum ve onların yazdıklarını tavsiye ederim

Şükran Beyaz;
Tarzlar önemlidir. Ben daha çok bizden hikâyeler seviyorum. Mesela Zeynep Saraç canım nerde yazsa okurum, Mehtap Soyduru Çiçek, Nurdan Keleş, Ece Altınkaya, Sezgi Salman, Ayşegül Çiçekoğlu, Seda Özerbay, Selvi Atıcı, Nehir Erdem, Lemariz Müjde Albayrak, Burcu Demet

Sizin için E- Kitap mı, basılı kitap mı?
Aydan Demir;
Kesinlikle basılı kitap diyorum
Elif Eser;
E-kitap okumayı sevmiyorum, o yüzden tercihim kitap.
Kim her hafta kitap çıkarsa alır?
Aydan Demir;
6. Soruda cevap verdiklerim burası içinde geçerlidir.
Elif Eser;
Sevdiğim yazarların hepsini elimden geldiğince alırım her hafta çıkarsalar ne güzel olurdu. Ben işe gidemezdim herhalde
Fatma Vural Eminoğlu;
Fatih Murat Arsal, Meral Kır, Güneş Demirel, Nehir Erdem, Nazlı Ozan, Aslıhan Akagöz, Zeynep Saraç, Asude…


Fatma’nın Bir gün kalemi eline alıp yazmak gibi bir hayalin var mı?
Hayal demeyelim de, bazen öyle kitaplar okuyorum ki! O kitabı baştan yazasım geliyor.  Bir de wattsap’da adminlere özel yazıyorum gırgır şamata işte maksat eğlence olsun. ( Bir ara hatırlat da sana da yazayım)  
Okurken uyguladığın bir ritüel var mı?
Fatma Vural Eminoğlu;
Sanırım yok

İlknur Çiloğlu(Eltişim);
Her şekilde kitap okurum. Eğer kitap çok heyecanlı ise, yolda giderken ayakta okuduğum da oluyor.

İlknur Çiloğlu(Eltişim) kitap yazsa konusu ne olur?
Yazmayacağım için buna cevap vermeye gerek yok bence.


İlknur Çiloğlu(Eltişim) yazacağı kitabın ilk cümlesi ne olur? (Baş kadın karakterin adı kesin Yasemin olur?)
Değil mi eltişim? Kesinlikle baş karakterim sen olurdun ama ben yazamam o yüzden ilk cümlede asla olmaz…

Hidayet KPSS çalışmaktan vakit bulduğunda grupla ilgili neler yapar?
Ömrümü yedi bu kpssGıybetçiler fark etmişlerdir ben grubun en sessiz adminiyim. Genellikle yarışmalardaki kazananları belirlerim kura çekimleri bende üyelerle iletişim kurarım kitap kazanan kişi ile irtibata ben geçerim bir sorun olduğunda mümkün mertebe çözmeye çalışırım. Ama admin arkadaşlar bana hiç iş bırakmıyorlar sağ olsunlar bütün yük onların omuzlarında. Onlar olmasa ne yapardım bilmiyorum çok seviyorum onları

İlknur Çiloğlu(Eltişim) Yarışmalarla bir numara bir grupsunuz sponsorlarla mı yapıyorsunuz bu yarışmaları? (Gerçeği ben biliyorum ama grup üyeleri de bilsin isterim.)
Çoğunlukla kendimiz veriyoruz yarışma kitaplarını. Bizden, iyi sponsor olur mu ki? Bence olmaz. Ama arada yazarların verdiği kitaplarda oluyor tabi.

Felsefik Şüko’muzun grup paylaşımlarına bayılıyorum nerden aklına geliyor bu konular?
Paylaşımlarımı beğenmene çok sevindim, çok teşekkür ederim.  Yani paylaşım yaparken öyle önceden hazırlandığım falan yok, her şey doğaçlama gelişiyor, bazen öyle sabah mesai başlamadan gün bize ne getirirse onu yazarım, bazen yaşadığım komik anları yazarım, bazen kızdığım bir şeyleri paylaşmak isterim. Öyle özel bir durum söz konusu değil yani

Şükommm,
Bu paylaşımları yazarken uyguladığın bir ritüel var mı?
Öyle bir ritüel yok Hemşire odasında arkadaşlar sabah goygoyu yaparken ben yazı yazıyorum arada onlara laf yetiştiriyorum da tabi.  Bazen sabah arabada yazıyorum illa bir ritüel yok
 Blog takipçilerime ve grup üyelerine son sözünüz nedir?
Aydan Demir;
Herkesin mutlaka kitap okuması ve bizleri takipte olması… Ben teşekkür ediyorum Çilek Kız başarılarının devamını diliyorum.

Elif Eser;
Öncelikle bu güzel söyleşi için sana teşekkür ederim. Okuyan takipçilerinde gözlerine sağlık… Hayatın acımasızlığına karşı kitapla kalın. Hüzünlü olaylardan uzak mutluluk dolu günler dilerim.

Fatma Vural Eminoğlu;
Sevgiyle ve kitaplarla kalın…

Hidayet Yiğitalp;
Bu söyleşi için çok teşekkür ederim ve grup üyelerimize de bizimle oldukları için çok teşekkür ederim unutmayın BİZ BİRLİKTE GÜZELİZ…

İlknur Çiloğlu(Eltişim);
Bu keyifli söyleşiyi okuyan herkese, teşekkür ediyorum. Umarım sıkmamışımdır.  Sana da teşekkür ediyorum Yasemin’cim…

Şükran Beyaz;
Blog takipçilerine senin kadar tatlı ve güzel bir bloggerle oldukları için çok şanslılar  Her ay keyifli, muhabbetler ve renkler ile bizleri buluşturduğun için teşekkür ederim canım 


Sevgili Kitap Dedikoducuları Adminleri,
Bu keyifli söyleşi için tekrar teşekkür ederim.  
Sevgiler,
Çilek Kız Yasemin,

(Yazdığım Kelimenin Karşısına Senin için İfade Ettiği Anlamı Tek Kelime ile Yazar mısın?)
Aydan’la Tek Kelime Oyunu
Kitap Dedikoducuları – Gıybet
Gözyaşı Çetesi -
Eğlence (Aslı Genç Gürışık)
Fatma –
Kitap annesi
İlknur –
Kardeşim
Hidayet – KPSS
Elif –  Efsane
Çilek –
Yasemin
Şükran  
Doğa
Tuğrul –Jasmin
Kitap –
Huzur
Günseli –
Alperen
Tamahkâr – Tutku ( Aslı Genç Gürışık)
Aşk –
Ailem

Elif’le Tek Kelime Oyunu
Kitap Dedikoducuları – Kitap yuvam
Fatma –  Neşeli
İlknur – Heyecanlı, Enerjik
Hidayet – Okul
Aydan –  Dinlendirici
Çilek –  Yasemin Şahin
Şükran  – Güzel Paylaşımlar
Kitap – Huzur
Yazar – Yeni Dünyalar
Bestseller – En iyiler
Yarışma – Kitap
Birtutamcilek –  Güzel söyleşi
Televizyon – Kötü Haberler
Fatma ile Tek Kelime Oyunu
Kitap Dedikoducuları – Paylaşım
Kitap – Tutku
Dostluk –  Kitap Dedikoducuları
Şükran –  Can
İlknur –  Prenses gelinim 
Aydan – Kraliçem
Elif –  Şekerparem
Çilek – Çileğim Yasemin
Hidayet – Sister…
Birtutamcilek – Kardeş
FMA –  Aşkı yazan Adam
Meral Kır – Vazgeçilmezim
Evlat – Kaan
Burak – Büyük zıpır oğlum. Ama çok seviyorum… (Plaza Kızları Buğrul’un kardeşi)
Gelin – Yasemin and İlknur 
Kaynana – Bennnnn…

Hidayet ile Tek Kelime Oyunu
Kitap Dedikoducuları – Gıybet time
Grey – Bu konuda susma hakkımı kullanıyorum
Fatma – Onu anlatmaya tek kelime yetmez
. Ama ona sarılmayı çok istiyorum İlknur – Naiflik
Aydan –Asalet
Elif –  Anne
Çilek – Çikolata (Yanlış cevap…)
Şükran  – Onu da anlatmaya tek kelime yetmez
. Bir çay içsek…
E.L. James –Christian
Kitap – Tutku
Yazmak – denemedim


İlknur’la (Eltişim)  Tek Kelime Oyunu
Kitap Dedikoducuları –  Aile
Fatma –  Annecim
Şükran    Eğlence
Aydan –  Huzur
Elif –  Kitap
Çilek –  Eltişim
Hidayet –  Kpss (
J )
Buğrul – Aşk
Yaman – Sevdam
Emre – Kocam
Film – Mumya
Tanrıça    Venüs
Bilimkurgu – En sevdiğim
Klasik – Sefiller
Ankara –  Eltişim

Şükran’la  Cümleler  Oyunu
Kitap Dedikoducuları –
Benim için tatlı dostlukların başlangıcı, Paylaşmak güzeldir. Dediğim bir mekân hepinizi bekliyoruz 
Fatma – Hayata hep pozitif bakan dost, insanlara inanmaktan ve sevmekten vazgeçmeyen iyi yürekli dost… Tatlı dedikodu arkadaşım kitapların kahramanları en iyi çekiştirdiğim Fatoş’um 
İlknur – Ailemizin naif kuzusu  Dünya tatlısı insan bizim can kardeşimiz Saygı ve sevgiyi hep hissettiren güzel insan 
Aydan – Aydan her olaya olgunlukla yaklaşan hayatta tutunacak pembe bir umut bulan dünya tatlısı insan  Onunla geç tanıştım ama iyi ki tanıdım 
Elif –   Elif denince benim aklıma nedense hep annelik duygusu geliyor. Anne yanı, paylaşımcı yanı ve iyi bir okuyucu dikkatli bir insan... Bizim ailemizin Aydan ile birlikte annesi
Hidayet – Ailemizin yaramaz kızı. Kpss baş düşmanı, dürüst, komik keyifli bir kardeş yüz yüze görüşmeden de kardeş olabilmenin adı Hidoş haşarı yaramaz kardeş
Birtutamcilek – Aslında seni ve bu bloğu bilmeden önce benim için çilek =alerji ama şimdi bir tutam çilek = bir tutam mutluluk

Kafa –
Popülerliğe kapıldı ilk zamanlarda ki enerjisi yok artık bence 
Ot –  Hala okuyorum aldığım da hemen açıp baktığım bir sürü yazar var
Felsefe – Bence varoluş hikâyemiz. Belki vardır belki her şey bir ütopya
Filozof – Socrates (Fatoş’a ve bana göre ise Şükran Beyaz)
Nermin Yıldırım – Ot da okuduğum ve okumaktan zevk aldığım, olaylara marjinal bakışı ile dikkatleri üzerine çeken kadın saçlarına ve tarzına bayılıyorum
Bayan Yanı - BAYAN DEĞİL KADIN KADIN OLMAK BANA VERİLMİŞ EN BÜYÜK HEDİYE... KADIN OLMAK MÜCADELE DEMEK
3 yorum:

 1. Sizleri yakından tanıdığıma çok memnun oldum Sağlıkla kalın huzurla kalın ayağınıza taş değmesin inşallah

  YanıtlaSil
 2. bende kitaplarımı artı kütüphaneden almayı tercih ediyorum. ama okumaya ara vermek yok . sizde blogu bu kadar ihmal etmeyin lütfen . yeni keşfettiğim bir blog olarak yazılarınızı görmek bana büyük mutluluk verecektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim daha sık burada olacağım :)

   Sil