13 Şubat 2017 Pazartesi

“KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ” kitap yorumuUzun bir aradan sonra bir günde bitirdiğim Sevgili Ayşegül Çiçekoğlu’nun “KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ” kitap yorumum ile buradayım…


Kitap Adı           : Kendi Düşen Ağlamaz
Yazarı                : Ayşegül Çiçekoğlu

Yayınevi            : Müptela Yayınları  
Puan                  : 5/5 *****


Alize Hıfzızade bir yaşındayken annesini kaybetmiş babası Nurettin Hıfzızade tarafından bir dediği iki edilmeden büyütülmüş şımarık, umursamaz, bencil bir kızdır.

Bir gece arkadaşları ile eğlendiği gece kulübünde babasının nefret ettiği yan yalıda yaşayan kendisinden 8 yaş büyük Sinem ile evleneceğini duyduğunda apar topar kulübü terk ederek eve gider. Babası ile girdiği kavgayı kaybetmiştir babası Sinemle evlenecektir. Ama Alize ne yapıp edip buna engel olacaktır…

Öncelikle aldığım bir kararı burada sizlere açıklayayım Ayşegül Çiçekoğlu’nun hikâyelerini wattpad üzerinden okumayacağım. Kitap olmasını bekleyip kitap olarak okuyacağım…
Böyle bir kalemin yazdıkları kesinlikle kitap olarak kâğıt kokusu ile okunmalı. Ben bu kalemle tanışmak içi çok geç kalmışım.

Kendisinin tüm kitapları kitaplığımda var ama ilk olarak okumaya Affet ile başladım. Affet ne kadar dramsa Kendi Düşen Ağlamaz o kadar eğlenceliydi.

Okur Yorumu:
Alize’nin oto tamircisi Serkan ile tanışması. Babasının Sinem ile yapacağı evliliği engellemek için Serkan ile evlenmesi. Serkan’ın ailesinin kendi yalılarındaki müştemilattan daha küçük olanı gecekondusunda onlarla yaşamaya başlayıp, kaynana zulmüne katlanması. Amacı önceleri babasının evlenmesine engel olmaktı ama sonraları basit, sıradan bir tamirci olan Serkan’a âşık oldu ve ondan ayrılamadı.

Herkesin 10 gün sonra gider dediği Alize tam 7 ay boyunca bu hayatı yaşadı…

Serkan’ın öküzlükleri o kadar eğlenceliydi ki işte yontulmamış bir Türk erkeği dedim. Eminim okurken çoğunuz Serkan’a saydıracaksınız ama yapmayın ben bayıldım.

Okurken Romantik Komedi tadında bir film izledim sanki. Bu arada sadece güldürmedi bazı yerlerde ağlattı. Özellikle Alize’nin anne özlemi ve cadı kaynanası Şaziye’ye ‘sizi gördükçe iyi ki annem yokmuş dedim’ dediği kısımlar…

Efendim hayat yeterince gri, haberleri izledikçe, gazeteleri okudukça griler siyaha dönüyor… Eğer sizde hayatınızda canlı bir pembelik istiyorsanız bu kitabı okuyun.


Sevgiler,
Çilek Kız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder