6 Haziran 2017 Salı

Son İstasyon - Tolga Aydoğan
Kitap Adı        : Son İstasyon
Yazarı              : Tolga Aydoğan
Yayınevi          : Minval Yayınları
Türü                : Öykü

Puan                  : 5/4 **** Uzun bir aradan sonra son okuduğum kitabın yorumu ile burdayım... Biz 15 Mayıs'ta fidan olarak okumaya başladık ama seyahatlerim ve yoğunluğumdan dolayı bugün bitirebildim... 9 Öyküden oluşan harika bir kitap öykü severler bu kalemle tanışmalı... Beni bilenler bilir öykü çok nadir okurum ama bu kitapla yeni öykülerede şans vermem gerektiği gerçeği ile yüzleştim. 

Yazarla tanışıp kitabı hakkında daha önce sohbet etme imkanım olduğundan kitabı büyük bir merakla aldım elime. Bu sefer okumam biraz yavaş oldu ama özümseyerek okudum  Kitaba adını veren 'Son İstasyon' en favori öyküm. Eğridir tren istasyonunda iki farklı zamanda iki farklı hayat. Sanırım savaş yıllarındaki istasyon beni daha çok sardı.

 Okurken en çok eğlendiğim öykü 'Ne Güzel Olmuş Di' Mi Sabiha'
Yüksel Bey yıllarca TBMM'de Milletvekili Özel Kalemi olarak çalışıp emekli olmuştur. Klasik her erkek gibi emekliliğinde bocalar. Çalışmadığı için bir işe yaramak ister bunuda evdeki küçük  tamirat, mutfak veya bahçe işleri ile yapar. (Yıllardıreline tornavida almadığından sağlam olanıda bozar.) Yaptığı işlerin sonunda hep bir taktir ya da onaylama bekler. 

Ne Güzel Olmuş Di' Mi Sabiha?

Evet, Yüksel çok güzel olmuş aferin.' diye okurken yakınlarınızdaki birilerinden mutlaka bir şeyler bulacaksınız. 


Bu arada canımı en çok yakan hikaye eski senarist Efruz Sami'nin öyküsü 'Hikâyemiz Burada Bitiyor.' Dünyanın ne kadar acımasız, insanların ne kadar vefasız olduğu can yakıcı bir şekilde anlatılıyor. 


Bana sorarsanız bu kitabı alın okuyun, bu kaleme şans verin. Ben tanışmak için geç kaldım ama siz kalmayın...


Sevgiler;
Çilek Kız

1 yorum: