22 Aralık 2014 Pazartesi

Sevgi BattaniyesiSevgi battaniyesi hakkında size çok fazla bilgi veremem  ama  biz bir grup arkadaş onlara yardım için gönüllü olduk ve kimimiz battaniye ördü  kimimiz beceremedik (ben gibi) arkadaşımızın annesi örecek ama hepimizin ortak dileği o çocuklar üşümesin aileleri hayata dair bir umut beslesin ...  Yaptıklarımızı teslim ederken bu oluşumun kurucuları ile uzun uzun sohbetler edip resim çekerek sizinle paylaşacağım ... Aşağıda sevgi battaniyesine ulaşabileceğiniz Facebook adresleri ve kısaca kim olduklarını anlatan bir yazı var sizlere keyifli okumalar ....

Umuda bir ilmekte sen at ...

Sevgiyle Kalın

https://www.facebook.com/pages/Sevgi-Battaniyesi/270317989800005?fref=ts

SEVGİ BATTANİYESİNE BİR İLMEK DE SEN AT!

Renkli bir sevgi hareketi…
Paylaştıkça çoğalan kocaman bir yumak bizim sevgimiz.
...
Biz kimiz?
Biz 30 yıldır birbirimizin hayatına sevgimizle dokunan dört can arkadaşız. Çoğumuz kırklı yaşların ortasındayız , birimiz otuzlu yaşların keyfini sürüyor. Hepimiz çalışıyoruz, bir de emeklimiz var. Hepimiz ANNEYİZ. 4 ila 14 yaş arası 6 çocuğumuz var, onlarla çok daha zenginleştik , renklendik , güzelleştik.
Yüreğimizdeki zenginliği ve renkleri, sevgi yumakları yaptık ve ilmek ilmek elimizdeki karelere akıttık. İstedik ki aramıza katılan yeni canlara, birkaç ilmek sevgimizden verelim, üstlerini sevgimizle örtelim.
İşte bu yüzden “SEVGİ BATTANİYESİ” grubunu kurduk. Hiçbirimiz şiş tutmak ve ilmek atmaktan daha fazla örgü bilmeyiz. Ama yüreklerimizdeki kocaman duygu için bu kadarı yeterli. Belki anneannelerimizin, teyzelerimizin şahane örgüleri yanında bizim battaniyelerimiz çok basit, acemice kalacak ama görevleri çok büyük.
İstedik ki Türkiye’nin her yerinden evlerde kocaman gönül yumaklarından ilmekler dökülsün küçük karelere ve o kareler birleşip sevgi battaniyesi olsun. İstedik ki her yaştan , her yerden gönlünde sevgi yumağı olan herkesten bir ilmek olsun battaniyemizde. Ve sevgi battaniyeleri sarsın minik bebekleri … Hiç bir bebek hastaneden çarşafa sarılı taburcu olmasın. Üşümesin. Yanlız kalmasın.

Peki sizlerle beraber ne yapıyoruz?
Çok basit bir battaniye yapıyoruz. Bize katılmak isterseniz ihtiyacınız olanlar,
• Gönlünüzde büyük bir yumak sevgi
• Şişimiz : 6 numara
• Örgü stilimiz: haroşa
• Yünümüz: %100 akrilik, orta kalınlıkta yün (bizim kullandıklarımız Bonbon Klasik ve Tunc Favori yünleri oldu)
• Renkler: bebek renkleri toz pembe,mavi , lila, mor, sarı, turuncu v.s

Yapılışı:
Bu malzemeler ile 15 cm eninde ve 15 cm boyunda (15x15) haroşa ile kareler örüyoruz.
- 20/21 ilmek atıyoruz. Bu ilmek sayısı 15cmlik en’e denk geliyor.
- Yaklaşık 19/20/21 sıra ördüğümüz zaman karemizin boyu 15cm ediyor.

• Bu karelerden istediğiniz kadar yapabilirsiniz. (Not: bir battaniye toplam 30 kareden oluşuyor; 5 kare en, 6 kare boy olmak üzere)
• Bu kareleri bize ulaştırıyorsunuz (detaylar aşağıda)*
• Biz kareleri birleştiriyoruz.
• Etrafını tığ işiyle süslüyoruz, sevgi battaniyesini oluşturuyoruz ve sizlerin isimlerinizi üzerine koyarak ihtiyacı olan bir bebeğe ulaştırıyoruz. İlk durağımız bugün için Ağrı, ama desteğiniz ile bir çok uzak yeri yüreklerimizde yakınlaştırıp minik karelerimizle bebekleri örtebiliriz. Ulaştırdığımız bebeklerin ailelerinin izni ile fotoğraflıyoruz ve sizlerle paylaşıyoruz.

Kargoyla ulaştırmak için :
İçine isminiz ve telefon numaranız varsa mail adresiniz ve bulunduğunuz ili yazarak karelerinizi aşağıdaki adrese en uygun fiyatlı kargo olan PTT kargo ile yollayabilirsiniz
LÜTFEN BİZE KARGO TAKİP NUMARASINI BİLDİRİN!
(Facebook sayfamıza yazabilir yada sevgibattaniyesi@gmail.com adresini kullanabilirsiniz)

Kargo adresi: Sevgi Battaniyesi
ODTU PTT Şubesi
06800 ODTU ANKARA
(Bilkent Plaza Merkez)

Kareleri elden ulaştırmak isterseniz de Facebook sayfamıza yazabilir yada sevgibattaniyesi@gmail.com adresini kullanarak bizimle temasa geçebilirsiniz


Bir avuç karenin bin avuç sevgiye dönüşmesi dileğiyle...


Özlem-Pınar-Aylin-Pınar


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder